Choď na obsah Choď na menu
 


Meggi

18. 12. 2008

 

Niečo o Meggi

Meggi je kríženec bradáča (a kto vie čoho ešte ). Prišla k nám úplne nečakane, hlavne pre mňa. Bolo to 9.júla 2007 kedy oco bez opýtania sa kohokoľvek, domov poobede priniesol hafana ( neviem či chcel aby sme chytili infarkt alebo šok ). Meggi k nám prišla z dediny. Vraj ju niekto vyhodil z auta a neskôr sa aj túlala. Celkom mi jej bolo ľúto, pretože keď prišla k nám mal zhruba 3 mesiace, takže ani nechcem vedieť čo si dovtedy prežila. Avšak v tej chvíli mi to bolo jedno. Okúpali sme ju, dali nažrať a napiť (medzitým už stihla urobiť mláčku na koberec) a slávnostne sme vyšli von. Samozrejme bez vodítka a obojku (aspoň provizórneho) ,ja so sebavedomím že Meggi je šteňa a pôjde za mnou. No len čo sme vyšli von Meggi sa pekne -krásne vybrala po chodníku riadiac sa svojím čumákom absolútne ma nevnímajúc. A už vtedy som pochopila že to s ňou nebude ľahké. Občas ľutujem že som už v tom čase nezačala chodiť na cvičák pretože by to bolo určite lepšie. Avšak som akosi nevedela nabrať sily na to aby som sa zobrala a šla.Bez rozmyslenia som Meggi púšťala s tým že som ju potom naháňala a vrieskala za ňou čo je vo výcviku psa absolútne nedovolené, pokiaľ ho chcete naučiť privolanie ( ktore mohlo byť o dosť lepšie). Síce som ju učila rôzne triky a povely avšak privolanie nám 100% nejde doteraz. Na pole ideme len so stopovačkou (lebo už sa stalo že párkrát utiekla a mne to naozaj nestojí za tie nervy). Avšak stále cvičíme a snažím sa ju motivovať k tomu aby pre ňu bolo privolanie fakt niečím čo ju poteší a bude šťastná ak ju privolám. No musím vyzdvihnúť aj to že má v sebe lovecké pudy (+túlanie) čo nie práve dobrá kombinácia. Ale vidím že (aby som nepreháňala) mesiacom čo mesiacom sa zlepšuje. Ovláda množstvo vtipných kúskov ktoré občas predvádza návštevám, a má úspech ;)


 

Náhľad fotografií zo zložky Takže toto je ona

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Privolanie

(Eva a Meggi, 22. 12. 2008 16:26)

Ďakujeme. No dúfam že to bude len tak aj keď každý pes musí raz za čas svojho pána poriadne vytočiť :-D (aj keď len úplne nevinne :D) .
A to pirvolanie Meggi určite zvládne pretože už robí pokroky.

Privolanie

(Monika, 22. 12. 2008 9:55)

No potvrdzujem ze to privolanie sice nieje 100% tne, ale je fakt ze sa meggi velmi zlepsila.... je to sikulka. Evka nech ti robi len radost .